Шайлоо 2021: Бир мандаттуу округдардагы талапкерлердин бюллетендеги орду

Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясы 28-ноябрга дайындалган парламенттик шайлоодо бир мандаттуу округдарда депутаттыкка аттанган талапкерлердин шайлоо бюллетениндеги орундарын аныктоо боюнча чүчү кулак өткөрдү.

Чүчү кулактын жыйынтыгы:

№36 Ысык-Көл шайлоо округу:

1. Тукунов Акжолтой Шакирбекович,

2. Мамытова Назгүл Туратбековна,

3. Хасанов Канат Зерликович,

4. Мамбеталиева Анара Хамзаевна,

5. Имеров Мирбек Жаңыбаевич,

6. Ажибаева Жаңыл Бейшеновна,

7. Маратов Мирлан Ильичевич,

8. Сураналиев Талгат Чыныбекович,

9. Малдыбаева Салиман Жанузаковна,

10. Аманбаев Искендер Эркинович,

11. Орозбаев Таалайбек Айтбаевич,

12. Сарбагышев Максатбек Канатбекович,

13. Сарбагышев Талантбек Кыдыргазиевич.

№35 Ак-Суу шайлоо округу:

1. Бараков Акбарбек Садырбекович,

2. Каниметов Адыл Жанкорозович,

3. Түмөнбаев Акылбек Тогузбаевич,

4. Жанузаков Аманболду Медербекович,

5. Абдылдаев Таалайбек Дүйшекеевич,

6. Мусалиев Кубан Болотбекович,

7. Молдоташев Ишенбай Курманович,

8. Бөлтүрүков Өмүрбек Аяпбергенович,

9. Жумабекова Акылсайра Кадыралиевна,

10. Сарыбаев Тынчтыкбек Калмакович,

11. Супатаева Альфира Илиясовна.

№34 Жети-Өгүз шайлоо округу:

1. Исмаилов Муратбек Кубанычбекович,

2. Өмүралиев Арыстанбек Мелисович,

3. Абдрахматова Атыр Болотбековна,

4. Айтакунов Бактыбек Кубатович,

5. Иманкожоева Эркингүл Бекбачаевна,

6. Казакбай уулу Замирбек,

7. Жапаров Талантбек Рысбекович,

8. Сулаев Жекшен Эсенбекович,

9. Алымов Манас Кадырович,

10. Моңолдоров Дамир Черикович,

11. Сагымбаев Канат Райымбекович,

12. Кемелов Акыл Канатбекович,

13. Малиев Арсланбек Касымакунович,

14. Шамырканов Болотбек Муратбекович,

15. Төлөгөнов Бакыт Талантович,

16. Эшмамбетов Руслан Толонович,

17. Ибраев Саматбек Кулукеевич.

№33 Нарын шайлоо округу:

1. Аянкулов Самат Шамусаевич,

2. Жаанбаев Тойгонбай Сейитказиевич,

3. Саяк кызы Элзат,

4. Мадинов Орозобек Капарбекович,

5. Жунусов Мелисбек Абдрасулович,

6. Капаров Чыңгыз Капарович,

7. Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович,

8. Сариев Акылбек Аблабекович,

9. Борочоров Талантбек Айсаракунович,

10. Бакасов Улан Болотбекович,

11. Кылжыров Эсенбек Токонович,

12. Абдыкеримов Шаршенбек Шайлообекович,

13. Абдылдаев Райымбек Жумагулович.

№32 Кочкор шайлоо округу:

1. Кулбараков Абтандил Илдузович,

2. Жумаев Сайранбек Кеңешбекович,

3. Жапанов Аттокур Асаналиевич,

4. Турумбеков Максатбек Медербекович,

5. Алымжанов Айбек Орозбекович,

6. Асанбаев Майрамбек Жекшенович,

7. Мелисов Азамат Канатбекович,

8. Омолдошова Айжан Рыскуловна,

9. Керимкулов Нурлан Бейшенбекович,

10. Ажымамбетов Актан Айылчиевич,

11. Самудинова Айнагүл,

12. Турдубаев Сьездбек Жумашалиевич,

13. Самыйкожо Мирлан,

14. Нурбек уулу Ормон,

15. Сардарбеков Сабырбек,

16. Ниязалиева Дамира Абаскановна.

№31 Чүй-Кемин шайлоо округу:

1. Саккараев Медербек Жаманкулович,

2. Мамыров Кубатбек Шамырбекович,

3. Жансеитов Тынайбек Каныбекович,

4. Ташиев Рустам Рахимович,

5. Дүйшөналиев Нурлан Кадырбекович,

6. Сейтказиев Анаш Токтосунович,

7. Карагулов Улан Айтбекович,

8. Осмоналиев Каныбек,

9. Исеналиев Эмилбек Аскеевич,

10. Шаршеналиев Нурлан Алтымышович,

11. Ботобаев Айбек Курманович,

12. Мурсалиев Акылбек Рыскелдиевич,

13. Сариев Абаскан Казакбаевич,

14. Абакиров Аскар Жумабекович.

№30 Ысык-Ата шайлоо округу:

1. Касымов Аскар Тумурчинович,

2. Курманов Байыш Жантаевич,

3. Таштанбеков Акбөкөн Дүкөнов,

4. Дурсунов Атамша Латифович,

5. Жыргалбаев Нурбек Үсөнкулович,

6. Бекитаев Мирлан Абдыбекович,

7. Эдигеев Жанат Асылбекович,

8. Рыскулов Максат Борисович,

9. Садовников Вадим Александрович,

10. Будайчиев Дүйшөмбек Кадыркулович,

11. Кожокеев Акылбек Алмарбекович.

№29 Свердлов шайлоо округу:

1. Самаков Нурдин Талантбекович,

2. Кенжебаев Акназар Аскарбекович,

3. Дайырбеков Таалайбек Эсенбекович,

4. Мааткабылов Ырысбек Шаршенбаевич.

№28 Октябрь шайлоо округу:

1. Керимбеков Бакыт Макенович,

2. Усупов Тилек Сабырович,

3. Кыдырмышев Руслан Жаманакович,

4. Бекешев Дастан Далабайевич,

5. Турганбаев Мелис Токтомамбетович.

№27 Биринчи май шайлоо округу:

1. Аскарбеков Мавлян Амангелдиевич,

2. Марлис уулу Эдил,

3. Акылбеков Русланбек Акылбекович,

4. Абдрахманова Эркингүл Абыловна,

5. Койчуманов Мээримбек Нурбекович,

6. Абдразаков Бейшенбек Токтобаевич,

7. Токтакунов Нурбек Акбарович.

№26 Ленин шайлоо округу:

1. Жээнбеков Равшан Батырбекович,

2. Нурланбеков Актилек Нурланбекович,

3. Эсенаманов Мурат Кубанович,

4. Алсеитов Айбек Жусупович,

5. Кунакунов Максат Касымжанович,

6. Жолдошбаев Камчыбек,

7. Усупбекова Анаркүл Мырзабековна,

8. Ташиев Анарбек Рыскуловиx,

9. Абиров Жаныбек Болотбекович,

10. Калыков Улугбек Абдисатарович,

11. Макешов Кубанычбек Бектемирович.

№25 Аламүдүн шайлоо округу:

1. Абдувалиев Зарылбек Рубенович,

2. Бегалиев Болотбек Касымбекович,

3. Дунканаев Айбек Медетбекович,

4. Атамбаев Сейитбек Алмазбекович,

5. Момункулов Эмил Базаркулович,

6. Аспек уулу Азамат,

7. Момонкулов Талгат Мелисович,

8. Чынтемиров Бердибек Айбекович,

9. Чакибаев Эмил Акжолтоевич,

10. Иманалиев Каныбек Капашович.

№24 Сокулук шайлоо округу:

1. Аширбаев Элкинбек Токтогонович,

2. Карымшакова Гүлүйпа Өмүрзаковна,

3. Жунусалиев Рамис Майрамбекович,

4. Садалиев Улан Шейшенбекович,

5. Абдылдаев Сооронбай Эргешович,

6. Сарымсаков Каныбек Кубанычбекович,

7. Кенжебаев Аманкан Батырбекович.

№23 Москва шайлоо округу:

1. Енгалычев Евгений Равильевич,

2. Зикиров Жусупбек Камчыбекович,

3. Мырзаканов Раад Бакашевич,

4. Иманкулов Таалай Маданбекович,

5. Ибраимова Атыркүл Сыйдалиевна,

6. Мамутов Ахматжан Рахимович,

7. Мадылбеков Туратбек,

8. Жекшенов Мирлан Ратынбекович,

9. Булекбаев Эркин Касымович,

10. Ханжеза Карим Ламзарович,

11. Жабаев Ринат Шаршенбекович,

12. Нажиев Мирбек Дүйшөнбекович.

№22 Жайыл шайлоо округу:

1. Бакеев Аскарбек Колхозбекович,

2. Райымкулов Бактыбек Кемелбекович,

3. Иманкулов Эркин Токтаалиевич,

4. Мамаев Замирбек Дакимович,

5. Азыгалиев Нурланбек Асанбекович,

6. Карабаев Манасбек Токтогулович,

7. Аманкулов Эмир Эркинбекович,

8. Рыскулбек уулу Нурмат.

№21 Талас шайлоо округу:

1. Айткулов Муктарбек Мукулович,

2. Бузурманкулов Айбек Мырзакеримович,

3. Жунусбеков Төрөкан Бейшенбекович,

4. Айталиев Таалайбек Дөөлөтказиевич,

5. Чойбеков Бактыбек Каныбекович,

6. Абдыкадыров Эмилбек Мырзакулович,

7. Сариев Эсен Тыныбекович,

8. Нусубалиев Токтоналы Сатарович.

№20 Манас шайлоо округу:

1. Шаршенбек Сардар,

2. Назарбеков Мирлан Рысбекович,

3. Мамбеткулов Замирбек Токтогулович,

4. Жакыпбеков Шадыкан Мырзаканович,

5. Жакеев Алмазбек Алманбетович,

6. Жумабеков Дастанбек Артисбекович.

№19 Токтогул шайлоо округу:

1. Байгазиев Беканас Замирбекович,

2. Дүйшөналиев Болотбек Согушбекович,

3. Тотонов Нурбек Темирбекович,

4. Кармышов Тимурлан Апизканович,

5. Сулайманов Кундузбек Кошалиевич,

6. Алыбаев Айбек Ташибекович,

7. Бекишов Абдыбек Дүйшөбекович,

8. Турдумамбетов Осмон Жолдошбекович,

9. Матмусаев Жанышбек Мырзабекович,

10. Ракаев Акылбек Калышевич.

№18 Ала-Бука шайлоо округу:

1. Алымов Адылбек Шарипович,

2. Сулайманкулов Медеркул Ормонович,

3. Оморов Чыңгыз Ашырбекович,

4. Туранов Искендер Эрикович,

5. Турсунбаев Азизбек Атакозуевич.

17 Аксы шайлоо округу:

1. Шайдиев Алмазбек Усупбаевич,

2. Шакиев Нурланбек Тургунбекович,

3. Токтобаев Сүйүнбай Жумаканович,

4. Момунов Акат Акынович,

5. Эргешов Алмазбек Манасбекович,

6. Чомонов Манас Алишерович.

№16 Ноокен шайлоо округу:

1. Насырбеков Бакытбек Насырбекович,

2. Арстанбеков Акылбек Советбекович,

3. Матсаков Кадырбек Мусаевич,

4. Кадыркулов Мурат Калмаматович,

5. Сыдыков Бактыбек Үсөнович.

15 Базар-Коргон шайлоо округу:

1. Үмөталиев Артур Алимжанович,

2. Коңурбаева Айгүл Казыбековна,

3. Алтынбеков Айбек,

4. Арзыкулов Сүйүнбек Абитович,

5. Бакиев Кубанычбек.

№14 Жалал-Абад шайлоо округу:

1. Жээнбеков Келдибек Эркинбекович,

2. Шаимкулов Манас Каныбекович,

3. Салымбаев Чыңгыз Жусупович,

4. Атабеков Таалайбек Айтышович,

5. Мамасыдыков Кумарбек Канболотович,

6. Ташиев Шаирбек Кыдыршаевич.

13 Сузак шайлоо округу:

1. Кебекбаев Сабыралы Тойчуевич,

2. Икрамов Тазабек Икрамович,

3. Мирзахмедов Нурболот Сабиржанович,

4. Максутов Манас Кутчубекович,

5. Артыкбаев Сейдахмат Жокобаевич,

6. Лилиенталь Юлия Викторовна,

7. Камбаров Абдиллабек Ракманович,

8. Кулматов Эделбек Маматкулович,

9. Жээнбеков Жусупжан Амражанович,

10. Шакиров Асан Шакирович,

11. Эгембердиев Өмүрбек Калыбекович,

12. Абдыбахапов Абдыманап Абдыбахапович.

№12 Өзгөн шайлоо округу:

1. Сатыбалдиев Элмурза Ракиевич,

2. Жумакадыр уулу Манасмиң,

3. Карашев Аалы Азимович.

11 Алай шайлоо округу:

1. Примов Улан Бердибаевич,

2. Бөжөнов Замирбек Сабиржанович,

3. Саипов Бакытбек Саипович,

4. Орунбеков Дайырбек Тейишович,

5. Тоотаев Улукмырза Абдилашимович.

№10 Куршаб шайлоо округу:

1. Төлөшов Тынчтыкбек Абдынадырович,

2. Танабаев Нурлан Исамидинович,

3. Кадырбаев Айтмамат Тентибаевич,

4. Пасаңов Эржигит Жетимишович,

5. Төлөнов Данияр Эрмекович,

6. Чодуев Эркинбек Урайымович,

7. Токторов Алтынбек Эгембердиевич,

8. Садыков Нурбек Аданбекович,

9. Келдибаев Төлөгөн Кыязович,

10. Бакыев Улукбек Хажимуканович.

9 Кара-Суу шайлоо округу:

1. Абдыразаков Нурсултан Эркинбекович,

2. Жаныбеков Бөкөмбай Жаныбекович,

3. Акылбеков Элнур Акылбекович,

4. Эргешов Толкун Турдукулович,

5. Примкулов Гавхарбек Асылбекович,

6. Бакир Бакытбек,

7. Матраимов Искендер Исмаилович.

№8 Төлөйкөн шайлоо округу:

1. Жуков Виталий Юрьевич,

2. Темирбаев Мухаммад Миңбаевич,

3. Орозбаев Айбек Маматович,

4. Алимбеков Нурбек Каарыевич,

5. Атазов Шайлообек Карыбекович.

7 Ош шайлоо округу:

1. Камчиев Жамбылбек,

2. Фаттахов Бахтияаржан Азизович,

3. Сайпидинов Эмил Жумабаевич,

4. Арзибаев Бекболот Өскөнбаевич,

5. Осмонов Айбек Жапарович,

6. Сагынбаев Дайыр Баяманович,

7. Маматалиев Нурбакыт Мухтарович.

№6 Араван шайлоо округу:

1. Нурбаев Жалолидин Паязидинович,

2. Абдувалиев Давлатбек Маматурдиевич,

3. Обдунов Элмурат Адбувапович,

4. Нурбаев Бакытбек Токтосунович,

5. Гаипов Адахамжон Алимжонович,

6. Маннанов Илхом Абдукахарович.

5 Ноокат шайлоо округу:

1. Коргонбай уулу Жусупбек,

2. Абдивалиев Артыкбай Турабидинович,

3. Марипов Бакытбек Асамидинович.

№4 Көк-Жар шайлоо округу:

1. Рысбаев Равшанбек Рысбаевич,

2. Бакиров Өмүрбек Мирзаимович,

3. Мадмаров Уланбек Аданбекович,

4. Калматов Талас Сагынбаевич,

5. Абдрахманов Азамат Абдилазизович,

6. Түмөнов Чыңгыз Сүйүнбаевич,

7. Турсункулов Мирланбек Эшмаматович,

8. Зулпуев Абдивап Момунович

3 Кадамжай шайлоо округу:

1. Максутов Мурсалим Султаналиевич,

2. Шамшидин уулу Абдулхамид,

3. Акматов Айданбек Акматович,

4. Сыргабаев Замирбек Саматович,

5. Атажанов Ырысбек Ысламович,

6. Курванбаев Сүйүнбек Бурканидинович,

7. Досанов Нурбек Маликович,

8. Насиров Абдижамил Жусупович,

9. Маматалиева Өмүркан Турсуналиевна,

10. Талипов Нурали Орозалиевич,

11. Садыкова Эркайым Гүлбаевна,

12. Миркадыров Мухтар Мирсалиевич,

13. Мамаюсупов Абдыхалил Шадманович,

14. Ганыев Каныбек Токтоматович,

15. Мурадилов Бекболот Мурадилович,

16. Алибеков Шерахмад Халилович,

17. Маманова Розакан Султановна,

18. Назарбаев Абдунаби Салыевич.

2 Баткен шайлоо округу боюнча:

1. Салихов Кеңеш Каримович,

2. Төлөмүшов Бегали Пирмаматович,

3. Артыкбаев Гыламидин Урустомович,

4. Аширалиев Чынтемир Камчыбекович,

5. Юсупалиев Мунарбек Худайбердиевич,

6. Абылкасым уулу Канатбек,

7. Дыйканов Максатбек Дыйканович,

8. Мадалиев Асылбек Алтымышович,

9. Ражабалиев Нурлан Аскаралиевич,

10. Аркабаев Номанжан Акматович.

1 Лейлек шайлоо округу:

1. Таштанкулов Касым Абдусаматович,

2. Абдираимова Назгүл Назыровна,

3. Имматов Ина Имматович,

4. Жороев Исманали Эгембердиевич,

5. Бекмуратов Баймурат Асатович,

6. Ажибаев Чыңгыз Ильяскожоевич,

7. Сегизбаев Мирбек Абдрахимович,

8. Мукарамов Асылбек Турабаевич,

9. Жусупов Аширбай Бапович.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.